קישורים מפת האתר
אלוף אמנון רשף
תאריך לידה - 1938
נולד בארץ ישראל
דרגה אחרונה - אלוף
מפקד גי"ש: ינואר 1979 - פברואר 1982.

אלוף אמנון רשף התגייס לצה"ל ב-1956, סיים קורס קצינים ושימש ב-1958 מדריך בקורס קצינים. ב-1959 פיקד על מחלקת טנקים שהשתתפה במבצע תאופיק ובמהלכה השמידה את הזרקור והגישה סיוע לגולני בכיבוש המוצב.

אלוף רשף מילא תפקידי מטה שונים בגדוד שריון ובמפקדת גייסות השריון. במלחמת ששת הימים היה קצין אג"ם בחטיבה 8 בפיקודו של אל"ם (לימים אלוף) אברהם ("אלברט") מנדלר ז"ל. בקרב על רמת הגולן הבקיעה החטיבה את מערך האויב הסורי. לאחר מלחמת ששת הימים נתמנה רשף מג"ד טנקים בסיני ובימי מלחמת ההתשה היה מג"ד סיור. בין השנים 1970 - 1972 היה קצין אג"ם של מפקדת גייסות השריון. ב-1972 מונה למפקד חטיבת שריון סדירה (14), שנטלה חלק מרכזי בקרבות הבלימה בסיני - במלחמת יום הכיפורים - במסגרת האוגדה בפיקודו של האלוף מנדלר, וכן בקרבות שניטשו בשטח מצרים, במסגרת אוגדה 143 בפיקודו של האלוף אריאל שרון. בפברואר 1974 מונה לסגן מפקד אוגדה והועלה לדרגת תא"ל. היה מפקד אוגדת שריון סדירה בסיני. שימש אח"כ סגן מפקד גייסות השריון עד למינויו למפקד גייסות השריון.

בתקופתו של אלוף רשף כמפקד גי"ש ולנוכח התעצמותם האיכותית והכמותית של צבאות ערב, הוא שם דגש על תהליך בניין והתעצמות, קליטת אמצעים חדשים ומתוחכמים ודגש מיוחד על שיפור האיכות בתחום הטכני-מקצועי וגיבוש תורת קרב לשנות ה-80, וכן שיפורים בתחום כוח-האדם, באימון אינטנסיבי של עוצבות השריון - בסדיר ובמילואים - בהתאם לתנאי שדה הקרב העתידיים.

בתקופתו הוקמו עוצבות שריון חדשות ונמשך תהליך קליטתם של טנקי ה"מרכבה" מתוצרת ישראל.

אלוף רשף הינו בוגר המכללה המלכותית ללימודי הגנה בלונדון.

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל