קישורים מפת האתר

3 בנובמבר 2009: הנוער בעקבות לוחמים

40 אלף תלמידים השתתפו בשבועות האחרונים בפרויקט מיוחד שמטרתו לחברם לצה"ל דרך מורשת אתרי הקרבות ברמת הגולן. הם צפו בתערוכת חילות צה"ל, האזינו להרצאות וצפו בהשתאות בתרגיל אש של שריון וחי"ר.


דקלה שניידר (מאתר צה"ל, 29 באוקטובר 2009)


בשבועיים האחרונים ביקרו 40 אלף תלמידי כיתות י"ב מרחבי הארץ, כ-5,000 בכל יום, באתרי מורשת הקרב של רמת הגולן. זאת במסגרת פרויקט "יום בעקבות לוחמים" של חיל החינוך והנוער, בשיתוף פעולה עם משרד הביטחון שמתקיים זו השנה החמישית ברציפות.

במהלך כל יום סיירו התלמידים הבוגרים, שהגיעו לקחת חלק בפרויקט, במספר אתרי קרבות ברמת הגולן; אתר ברק, תצפית קוניטרה, עמק הבכא, יער הלוחמים ושטח האש אחמדיה. באחרון, הצעירים, שבקרוב יהיו בעצמם חיילים, זכו לצפות מקרוב בתרגיל אש חיה של לוחמי חי"ר ושריון ואף התרשמו מתערוכת חילות שנערכה עבורם במקום.

הגברת המוטיבציה בקרב בני הנוער לשירות בצה"ל אינה מטרתו היחידה של הפרויקט, מדגישים בכירים בחיל החינוך שהפיקו את האירוע. חלק נכבד מיוזמה זו היא לימוד הצעירים את מורשת הקרב של רמת הגולן, אהבת הארץ וחשיפתם לחילות צה"ל השונים. לשם כך, באתרי הקרבות המפורסמים בהם ביקרו התלמידים, שמעו את סיפורי מורשת הקרב והגבורה מפי מפקדים בכירים בהווה ובעבר.

כל מי שמכיר את סיפורו של קרב עמק הבכא במלחמת יום כיפור, אחת הנקודות בהן עברו התלמידים במהלך יומם בצפון, מבין ודאי באיזו זכות זכו התלמידים אשר שמעו אותו מפי תא"ל (במיל') אביגדור קהלני, שפעל כמפקד בגזרת העמק במלחמה וכיום מכהן כיושב ראש האגודה למען החייל. "רציתי להביא לכם את השלום, כדי שלא תצטרכו לעבור זאת בעצמכם", אמר קהלני, אחד מגיבורי המלחמה, כשסיים את סיפורו בפני בני הנוער של היום והחיילים של מחר. "אין לי ארץ אחרת' זה לא שיר - זה הבית היחיד שלנו וצריך לשמור עליו", סגר את דבריו תוך 'העברת' דגל המדינה לחזקתם של הצעירים וסחף אחריו את מחיאות כפיהם הסוערות.אביגדור קהלני נואם בפני תלמידים באתר מורשת קרב. ''זה הבית היחיד שלנו, וצריך לשמור עליו''.

צילום: דובר צה"ל

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל