קישורים מפת האתר

4 באוגוסט 2013: "בחולות סיני" סיפורו של ד"ר יצחק ברוק - רופא ישראלי במלחמת יום הכיפורים
יצחק ברוק, כיום פרופ' לרפואת ילדים באוניברסיטת ג'ורג'טאון שבוושינגטון הבירה, היה רופא גדודי בגדוד הספקה באוגדת האלוף אברהם אדו (ברן) במלחמת יום הכיפורים, ושירת כחובש במלחמת ששת הימים. ספרו "בחולות סיני" (In the sands of Sinai) פורסם באנגלית בשנת 2011.

ערך אל"ם (במיל') שאול נגר

בחולות סיני סיפורו של רופא במלחמת יום הכיפורים

יצחק ברוק נולד בעפולה בשנת 1941 וגדל בחיפה. הוא בוגר בית הספר הריאלי שבחיפה, סיים לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, וסיים התמחות ברפואת ילדים בבית החולים קפלן ברחובות. במלחמת ששת הימים שירת כחובש וטיפל בפצועים בקרב על ירושלים, ושימש רופא גדודי במלחמת יום הכיפורים. יחד עם כוחות אוגדה 162 של האלוף אדן הוא חצה את תעלת סואץ ונפצע במהלך החצייה.
לאחר המלחמה נסע לארצות הברית בעקבות מענק מחקר. הוא גם שירת בצי האמריקאי במשך 27 שנים ועשה שיתופי פעולה רבים עם חיל הרפואה צה"ל בתקופה זו.
הספר "בחולות סיני - סיפורו של רופא במלחמת יום הכיפורים" (In the Sands of Sinai: A Physician's Account of the Yom Kippur War.) פורסם בארצות הברית בשנת 2011 ומגולל את ניסיונו האישי כרופא גדודי. כדי לטפל בפצועי הלחימה היה עליו גם לטפל פסיכולוגית בטראומה שעברו. הוא מתאר כיצד התמודד עם הצד הרפואי והפסיכולוגי של הפצועים, על מאמץ ההישרדות היומיומי באזור הלחימה ועל החרדה הגוברת.
יצחק ברוק הקים אתר אינטרנט שבו אפשר לקרוא את ספרו ועל ניסיונו. עוד יש באתר צילומים על יחידתו בלחימה ומידע על עצמו.

לקריאת הספר באנגלית ראו כאן.

לאתר של ד"ר ברוק ראו כאן.

ד"ר יצחק ברוק על רקע אמבולנס צבאי

ד"ר יצחק ברוק ואנשיו במלחמת יום הכיפורים

ד"ר יצחק ברוק בעת מלחמת יום הכיפורים

ד"ר יצחק ברוק עם האלוף גדי שמני (כנספח צבאי של צה"ל בוושינגטון)

פינו פצוע במלחמת יום הכיפורים

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל